Wypożyczalnia rowerów

A może rowerem po Ojcowie i okolicy …

Zachęcamy Państwa do skorzystania z naszej wypożyczalni rowerów.

Oferujemy: Rowery górskie, trekkingowe, miejskie, dziecięce, foteliki dziecięce, przyczepki rowerowe

Postaramy się pomóc w dopasowaniu sprzętu oraz trasy wycieczki do indywidualnych potrzeb.

 

pdf_icon

REGULAMIN WYPOŻYCZALNI

pdf_icon

UMOWA WYPOŻYCZENIA


Co możemy zobaczyć?

Ojców to niewielka, przepięknie położona miejscowość kuracyjno – turystyczna w województwie małopolskim, nieco na północ od Krakowa, w południowej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej.
Ojców i jego atrakcje znajdują się w bardzo malowniczym obszarze, objętym ochroną poprzez najmniejszy park narodowy w Polsce – Ojcowski Park Narodowy.

Zabytki w Ojcowie

Ojców i Ojcowski Park Narodowy, choć takie maleńkie, są bardzo atrakcyjne dla turystów. Miejsce to jest celem wielu weekendowych wycieczek. Niezwykle urodziwa dolina Prądnika oferuje turystom ciekawe zabytki architektury oraz niecodzienne obiekty przyrodnicze

Zamek w Ojcowie – a właściwie ruiny dawnej warowni, stojące na szczycie wzgórza, zamek w Ojcowie udostępniony jest dla turystów. Murowany zamek w Ojcowie stanął tu w XIV wieku za sprawą Kazimierza Wielkiego, który nazwał go na cześć swego ojca Łokietka Ojciec u Skały. Dlatego zamek nazywany bywa Ociec, a miejscowość nosi nazwę Ojców.

Muzeum w Ojcowie – muzeum przyrodnicze im. Władysława Szafera poświęcone Ojcowskiemu Parkowi Narodowemu, nowoczesna ekspozycja w odnowionym zabytkowym „Hotelu Pod Łokietkiem”.

Zabytkowe Pensjonaty w Ojcowie – często drewniane budynki usiane w Dolinie Prądnika, z fajnym klimatem, oferujące turystom noclegi

Kapliczka na Wodzie w Ojcowie – charakterystyczna budowla znajdująca się przy głównej drodze z Pieskowej Skały do Ojcowa, jest to kościół św. Józefa, w którym nadal odbywają się msze święte.

Zamek Pieskowa Skała – piękny renesansowy zamek z zadbanym ogrodem, stojący przy drodze wiodącej do Ojcowa, udostępniony dla turystów przez cały rok, kryje Oddział Muzeum na Wawelu.

Pustelnia Bł. Salomei w Grodzisku – ponad drogą wiodącą do Ojcowa, między Zamkiem Pieskowa Skała a Kaplicą na wodzie, góruje historyczne wzniesienie kryjące ślady dawnego średniowiecznego grodziska oraz zachowaną pustelnię Błogosławionej Salomei i zabytkowy kościół Wniebowzięcia NMP.

Zabytkowe młyny – kiedyś stało ich w Dolinie Prądnika 40, niektóre z nich do dzisiaj zachowały się w dobrym stanie, np. Młyn Tarnówki w Grodzisku

Atrakcje w Ojcowie

Grota Łokietka w Ojcowie – jaskinia znajdująca się na Górze Chełmowej to najpopularniejszy obiekt w Ojcowskim Parku Narodowym, udostępniona do zwiedzania od kwietnia do października.

Jaskinia Ciemna w Ojcowie – udostępniona dla turystów od kwietnia do października, wznosi się ponad Doliną Prądnika, na stromym zboczu Góry Koronnej.

Wzgórze Okopy – spod Jaskini Ciemnej wiedzie zielony szlak, który dalej prowadzi na Górę Okopy, z której roztaczają się malownicze widoki na Dolinę Prądnika i okolicę.

Ostańce w Ojcowie – charakterystyczne dla Jury białe skałki wapienne o fantastycznych kształtach i nazwach, np. Maczuga Herkulesa, Igła Deotymy, Brama Krakowska, Rękawica i wiele innych

Źródełko Miłości w Ojcowie, znajduje się tuż za Bramą Krakowską, w końcowej części doliny.

żródło: http://www.polskieszlaki.pl/ojcow.html